5 апреля 2024, 9:47

Інноваційні рішення в галузі хостингу у 2024

Царина веб хостингу продовжує невпинно розвиватися, кожного року пропонуючи нові інноваційні тренди, які надають нові можливості профітувати від вашого хостингу і надають більше інструментів на реалізацію ваших ідей.

Хоча такі пропозиції, як виділений сервер, радше за все не витрачатимуть актуальність, принаймні допоки саме поняття веб хостингу як таке фундаментально не зміниться, царина веб хостингу продовжує невпинно розвиватися, кожного року пропонуючи нові інноваційні тренди, які надають нові можливості профітувати від вашого хостингу і надають більше інструментів на реалізацію ваших ідей. Саме тому в наступній статті ми хочемо поглянути на кілька трендів хостингу, про які неодмінно варто знати у 2024 році.

Безсерверна інфраструктура

Певно ви вже маєте уявлення про хмарні хостингові рішення. Але чи ви вже чули про безсерверний хостинг? Безсерверний хостинг являє собою дещо інший підхід, який базується на тих ж технологічних рішеннях, що і клауд, але як сервіс пропонується дещо інакше.

Хмарний хостинг в цілому передбачає, що його користувачі мають більше відповідальності за управління хостингом і беруть на себе такі задачі, як конфігурація серверів, інсталяція базового програмного забезпечення, управління патчами безпеки, масштабування ресурсів вручну, забезпечення високої доступності, тощо.

Безсерверний хостинг в свою чергу передбачає, що ці задачі бере на себе провайдер, до тієї міри, що в кінцевого користувача взагалі складається враження щодо відсутності сервера як такого. Нема необхідності самостійно виконувати рутинні задачі з конфігурації сервера, у той час як з користувачів хостингу береться плата за фактичний об’єм використаних ресурсів помножена на час користування.

З усіх хостингових рішень, які досьогодні існували, даний підхід, мабуть, можна назвати найбільш гнучким, і попри його молодість, існує достатньо багато сценаріїв, де подібне швидке та оперативне розгортання ресурсів (а також їх згортанні по мірі необхідності) може стати в нагоді.

Децентралізований хостинг

Інший тренд який набирає популярність, зокрема у світлі сталого розвитку рішень, що базуються на блокчейні, це децентралізований хостинг, який також нерідко називають Web3 hosting, з огляду на концепцію нової децентралізованої всесвітньої павутини. Децентралізований хостинг передбачає використання децентралізованої інфраструктури, в якій веб сайти запускаються не на окремих серверах, а на децентралізованій одноранговій мережі поєднаних за допомогою блокчейну машин. Такий підхід надає низку переваг, які зазвичай асоціюються з блокчейном, як то відсутність єдиної точки відмови, резистентність до цензури та регіональних обмежень, більший рівень приватності та безпеки.

Децентралізований веб сайт розподілений по багатовузловий мережі, робота якої забезпечується відповідним протоколом розподілення файлів на кшталт IPFS (InterPlanetary File System) та блокчейн-системою для вирішення доменних імен та для верифікації контенту.

Даний підхід поки що молодий та є достатньо мало провайдерів, які пропонують децентралізовані інфраструктури для хостингу, однак він має всі шанси бути перспективних напрямком у наступні роки.

Multi-cloud hosting

Іншою актуальною нині гілкою розвитку хостингу є multicloud або “багатохмарний” хостинг. Багатохмарний хостинг передбачає використання хмарних інфраструктур від кількох провайдерів одночасно, яке стає дедалі більше популярним в сучасних розробників хмарних проектів. До переваг данного підходу відносяться:

Диверсифікація: Можливість профітувати від різних переваг різних провайдерів в тих випадках, коли та чи інша хмарна інфраструктура пасує найкращим чином, а також вибирати найбільш вигідні або найбільш якісні сервіси в кожного окремого провайдера.

Зменшення ризиків: Оскільки ви не покладається на виключно одного провайдера, у випадку технічних несправностей збоку одного хоста, завжди будуть доступними бекап-потужності від іншого.

Географічне покриття: Використовуючи хмарні рішення від кількох провайдерів одночасно охоплювати ті регіони, які краще охоплюються тип чи іншим провайдером.

Також, крім власне комбінації кількох хмар, популярним також є комбінування власної мережевої інфраструктури чи стандартного виділеного чи ВПС хостингу із клаудом.

Кордонні обчислення

Мінімізація затримки у мережевих інфраструктурах завжди були одним із пріоритетів, тим паче коли справа хостингу. Одним з таких методів є кордоні обчислення (англ. Edge computing). Цей підхід схожий на CDN, але якщо у випадку останніх ми маємо справу конкретно з кешуванням веб сайті для їх кращої доступності для користувачів, кордонні обчислення передбачають перенесення самих обчислень на кордоні сервери. Кордонні сервери знаходяться у максимально можливій близькості до кінцевих користувачів, забезпечуючи високу продуктивність і швидкість обчислень в купі із мінімальною затримкою, одночасно знижуючи навантаження на основні сервери, дозволяючи паралельне виконання великої кількості обчислень і оптимізуючі використання пропускної смуги.

Актуальність кордонних обчислень ми завдячуємо розвитку таких технологій, як інтернет речей, автономні транспортні засоби та доповнена реальність.

Хостинг для доповненої реальності

Повертаючись до доповненої реальності, вона також є однією з технологій, які наразі стрімко розвиваються, і тому очікується особливо стрімкий розвиток інфраструктур, для забеспечення функціонування відповідних рішень, пристроїв та застосунків. Хостинг має велике значення для функціонування будь-яких застосунків, і наразі варто очікувати виникнення низки хостингових рішень спеціально заточених під доповнену реальність. У разі, якщо ви також зацікавленні у розробці ДР, вам буде варто звернути увагу на наявність відповідних пропозицій у різноманітних хостинг провайдерів.

Заключне слово

Хостину продовжує розвиватися, і якщо ви знаходитеся у пошуку оптимального рішення для ваших проектів, то знання про найбільш сучасні та інновативні рішення у даній галузі може дійсно стати в нагоді. Ми сподіваємося, що вам було цікаво дізнатися про хостингові інновації 2024 року, затронуті у даній статті, і що, можливо, ви навіть зрозуміли, яке рішення вам необхідно для розвитку ваших проектів. На цьому все, дякуємо за приділений час і бажаємо успіхів!


Оцените публикацию:
  • 0 оценок
Другие аналитические статьи