Важливим фактором є ще те, що заряджатися він має так само швидко, адже зараз світло вмикають зовсім ненадовго.
Звичайних статей про те, як вибрати ноутбук досить багато. Всі вони говорять – не забувайте звертати увагу на якість дисплея, клавіатури, тачпада та веб-камери, оскільки вони можуть суттєво вплинути на загальне враження від користування ноутбуком.
Ми хочемо зробити список нестандартних рекомендацій для вас, на які ви не завжди звертаєте увагу, щоб наші поради допомогли вам прийняти рішення при виборі ноутбука
Вибір бюджету
Купуючи лептоп ми розраховуємо на певний бюджет, оскільки ціни йдуть від 300 доларів, де ви отримаєте максимально просту комплектацію, до 4000 доларів, де буде кілька 4к сенсорних екранів, а потужності вистачить на багато років уперед. Головне зрозуміти для яких цілей він вам потрібен і скільки років ви збираєтесь його використовувати. Так як багато хто змінює лептоп досить рідко - коли він ламається без можливості ремонту, або його потужності не вистачає навіть для серфінгу в браузері, то краще брати більш дорогий ноутбук, адже він буде потужнішим.
Операційна система
Операційна система Windows де-факто є найпоширенішою, і включає ряд привабливих функцій, зручних для роботи. У ноутбуках вона буває двох видів - вбудована та впроваджена. Вбудована відразу продається разом із лептопом. Її плюсом є те, що вона вже активована, і вам доступний весь спектр її можливостей. Якщо Windows злетить або потрібно буде перевстановити її вона сама активується. Так, як правило, її ціна вже входить у вартість пристрою. З мінусів є те, що її не можна перенести на новий ПК і при купівлі нового потрібно або купувати ключ, або купувати лептоп із такою ж вбудованою ОС. Впроваджена операційна система - це коли ви в магазині з купівлею лептопа, купуєте цифровий ключ активації, який вам одразу ж на місці і поставлять. Цей ключ ви зможете переносити на будь-який ноутбук, але з мінусів ціна – 150 доларів. Однак, як за «вічний ключ» це не дорого. Для тих, хто сам собі ставить неліцензійні програми активації скажемо - по-перше, на сьогоднішній день це привід відмовити вам у гарантійному обслуговуванні в сервісному центрі, адже ви ставите піратський софт і мало що в ньому було приховано. А по-друге, якщо ви працюєте з важливою чи секретною інформацією – то за допомогою такого софту цілком реально викрасти ваші дані.
Linux - хороша ОС, надійна, безкоштовна, але має великий мінус - всі команди в ній потрібно прописувати через командний рядок. І якщо ви не працювали раніше з нею або ви не айтішник, то вам буде дуже складно нею керувати
Чи можна використовувати офісні ноутбуки для дому?
Питання риторичне. І зробили ми його для наших мам та бабусь. Як ми говорили на початку статті, офісний сегмент включає як друкарські машинки, так і продуктивні пристрої. Тому для серфінгу в інтернеті та для спілкування по відеозв'язку в месенджерах його цілком вистачить.
Периферійні пристрої
Якщо ви плануєте часто міняти робочі місця, якщо ви використовуєте кілька моніторів та інших пристроїв, то є сенс купити док-станцію. Зараз має велике поширення USB Type-C, що дозволяє передавати данні та заряджати свій ноутбук, але якщо порти мають підтримку Thunderbolt™ (блискавка намальована біля портів). Хоча вже доживаючий свій вік, але все ще актуальний кардрідер допоможе швидко передавати дані на флеш-носії. Цікавий варіант компенсації відсутності дротового інтернету - 4G-модем, що працює від USB-порту. Ви скажете, що є модеми з акумулятором, але при тривалому використанні він сяде, а працюючий від USB-порту зможе працювати від вашого ноутбука або повербанка.
Процесор
Процесори – це серця наших ПК. Тому вони мають бути максимально продуктивними. Їх великий спектр надає компанія Intel. Рекомендуємо звернути увагу на процесори, починаючи з 12 покоління. Адже саме процесори 12-ого покоління, що створені на базі нової гібридної архітектури Intel з комбінацією ядер Performance-core (P-core) - для складної роботи, і ядер Efficient-core (E-core) - для фонових і повсякденних завдань – і є представниками нового революційного підходу до побудови ЦП для ПК. Хоча сам підхід не є новаторським – саме за подібним принципом вже не один рік створюються процесори для смартфонів. Фірмова програма Intel® Thread Director оптимально розподіляє різні робочі навантаження, наприклад редагування фотографій, відеодзвінки та перегляд інтернет-сторінок, на необхідне ядро в потрібний час.
Загалом, ми написали вам кілька цікавих фактів, на які зазвичай люди не звертають увагу. Але знати їх важливо, адже якщо не врахувати, можна отримати великий дискомфорт у роботі та змарновані кошти.