12 февраля 2025, 8:45

Deepcool LS520 – 240-мм система рідинного охолодження з підсвіткою ARGB і не лише

Знайомимося з особливостями та можливостями системи рідинного охолодження від Deepcool. Чому навіть через декілька років після анонсу саме LS520 – це все ще одна з кращих пропозицій для свого сегмента рішень?

Упаковка

Та як завжди про все по черзі. Отже, коробка, в якій постачається виріб, виготовлена з матеріалу повторної переробки, що особисто мені імпонує навіть куди більше, ніж яскравий дизайн. Втім, виробник в даному випадку – прибічник компромісів, оскільки поверх згаданої коробки маємо яскравий футляр з чималою кількістю даних щодо моделі, деталізованою ілюстрацією виробу та іншими вартими уваги "речами". Подробиці щодо згаданого масиву даних включаючи графічну деталізацію вже у наступному розділі. Не перемикайтесь!

Інформація зі стінок коробки

За формат розміщення інформації ми вже згадали – стінки безпосередньо упаковки в цьому плані "голі", всі дані на футлярі. Так, спереду маємо деталізовану ілюстрацію виробу, його назву, формат та ін. корисні дані.

Позаду - детальний перелік характеристик, дані стосовно підсвітки, маркування, паспорт виробу кількома мовами та ін. варті уваги "речі".

Комплект поставки

Далі, власне, розпакування. Результати всередині наступні: універсальний сталевий бекплейт для Intel, чотири гвинти для бекплейту, пластикові заглушки для фіксації гвинтів бекплейту, втулки-адаптери для платформи AMD AM4, ще втулки-адаптери для платформи AMD TR4 та чотири втулки-адаптери під Intel LGA2011/2066/LGA1700. Дещо окремо передбачено "квартет" гвинтів для кріплення монтажних пластин та багато іншого.

А ось хаб від вентилятори відсутній. Натомість в даній моделі ми з вами маємо справу з новим механізмом з’єднання; до нього ще повернемося. Окремої ємності з термопастою також не передбачено – вона "з коробки" на відповідній площині охолоджувача.

Технічні характеристики та функціональні особливості

  • для процесорів - INTEL, AMD;
  • сокети - 1150, 1151, 1155, 1200, 1700, 2011-3, 2066, AM4, AM5, TR4, TRX4, 2011;
  • кількість вентиляторів – 2;
  • діаметр вентиляторів - 120 мм;
  • підсвічування - ARGB;
  • максимальна частота обертів - 2250 об/хв.;
  • матеріал радіатора – алюміній;
  • тип підшипників - гідродинамічний (FDB Bearing);
  • тиск - 3.27 мм H2O;
  • повітряний потік - 85.85 CFM;
  • управління швидкістю обертання;


  • рівень шуму - 32.9 dB;
  • роз'єми живлення - 4-pin PWM, 3-pin, 3-pin (помпа);
  • напруга живлення вентиляторів - 12 В;
  • довжина шлангів - 410 мм;
  • габарити радіаторів - 282х120х27 мм;
  • розміри вентиляторів - 120х120х25 мм;
  • розмір водоблоку - 86x74x57 мм;
  • вага - 1305 г.

Використані матеріали

Отже, "з коробки" користувач отримає практично повністю готовий до встановлення в ПК виріб – радіатор, система водоблоку, відповідні з’єднувальні трубки… Єдиний, скажімо так, "нюанс" (якщо це так можна назвати) вентилятори; їх необхідно встановити на радіатор додатково. Втім, "зради" як такої тут нема – маємо класичний формат, як і будь-якого іншого виробника.

Радіатор отримав знайомий нам за оглядами інших "водянок" Deepcool дизайн: стилістика укладання алюмінієвих ребер, сама конструкція корпусу та й навіть місця фіксації трубок.

Все це вже ми зустрічали, ну, наприклад, на тій же Maelstrom 120, огляд якої публікували раніше. Чи варто вважати такий підхід до радіатора скільки-небудь "кроком назад"? На мій погляд, скоріше ні, ніж так, адже згадана конструкція з точки зору ефективності навіть зараз виглядає цікавішою за багатьох конкурентів, і це перший плюс. Другий – ефективність. Третій – апріорі цікавий дизайн. Загалом, переваг не три, але це ключові, через які особисто я б використовував саме такий формат ще як мінімум, кілька сезонів.

Система водоблоку заслуговує окремих овацій. Реально потужне рішення з гарною підсвіткою, масивною конструкцією і багатьма іншими вартими уваги "речами".

Враження щодо якості збірки

По збірці питань жодних. В цьому плані підхід Deepcool не гірше будь-кого з відомих конкурентів. Хірургічна точність, неперевершена якість матеріалів… Словом, зроблено з дійсним знанням своєї справи.

Реалізація підсвітки та загальні враження щодо дизайну

Підсвітка в Deepcool LS520 на вентиляторах, а також водоблоці. Обраний формат реалізації та загалом стиль виконання особисто мені сподобався. Спробую пояснити, чим саме.

Передусім вентилятори. Виробник задіяв тут рішення схожі з тим, що особисто ми бачили на кулері AK620; у версії Zero Dark Black огляд даного кулера виходив у нас на порталі свого часу. Відмінності в різних швидкостях + зрозуміло що, наявності підсвітки в вентиляторах від LS520 та її відсутності на AK620. Таким чином, у нас дещо просунутіша версія саме згаданої моделі з АК620 з чудовим балансуванням, наявністю антивібраційних подушок та ін.

Як облаштована підсвітка на водоблоці, легко зрозуміти вже з картинки далі. Особисто мені такий формат сподобався.

Стосовно комутації, тут "стан справ" наступний. Виробник використав спеціальні роз’єми з послідовним з’єднанням. Живлення за 6-pin-овими конекторами. Для живлення помпи використовуються два кабелі - 3-pin FAN та 6-pin ARGB 5B.

Ви можете керувати підсвіткою за допомогою фірмового програмного забезпечення системної плати. Крім іншого, ще користувач може синхронізувати підсвітку всіх компонентів ПК в єдину, скажімо так, "симфонію".

Якщо говорити за дизайн – це передусім знову таки підсвітка. Вона дійсно варта уваги – чудово доповнює навіть відверто дорогу компонентну базу. Впевнений – оціните! Друге що вам тут сподобається – поєднання трубок та вишуканість вентиляторів. Ну і третє – дійсно крутий водоблок – вражаюче поєднання промислового дизайну та технологій; увага гарантована 100%.

Компонента база тестового стенда

Для тестування Deepcool LS520 я зібрав наступний ПК, що працює під керівництвом ОС Windows 10 Домашня версія. Компонентна база наступна:

  • корпус be quiet!
  • материнська плата Gigabyte G1.Sniper M5;
  • процесор INTEL Core i5 10400F;
  • оперативна пам’ять – ADATA DDR3 8GB 2x4GB 2400MHz XPG Gaming v2.0 (AX3U2400GC4G10-DG2);
  • HDD — Western Digital Blue 1TB;
  • відеокарта — MSI GeForce GTX;
  • блок живлення Deepcool DQ750ST;
  • SSD – PATRIOT SATA 1ТБ.

Отримані результати тестування

Далі на ілюстраціях знайомимося з показниками тестування.

Деякі висновки

Що ж, компанія Deepcool зайвий раз доводить свою здатність робити варті уваги системи водяного охолодження, які лишаються актуальними навіть через кілька років після офіційного анонсу. На стороні Deepcool LS520 дійсно цікава підсвітка з можливістю різноманітних підлаштувань та керування нею, кардинально новий формат живлення, висока ефективність та, звісно ж, тиха робота системи. Одне з тих рішень, яке дійсно хочеться мати собі.

Орієнтовна вартість – 4350 гривень

Продукт надано пресслужбою компанії Deepcool в Україні