вбудований дисплей. А ось навіщо він тут та чим ще вас зацікавить дана модель, дізнаєтесь, дочитавши огляд до кінця.
Комплект поставки
- бездротова мишка REAL-EL RM-480W;
- USB – ресивер;
- кабель USB/USB Type-C для підзарядки;
- керівництво користувача.
Все перераховане постачається в досить компактній картонній коробці з дизайном в фірмовій стилістиці виробника – знайоме поєднання відтінків, оформлення, деталізована ілюстрація виробу всередині та ін. важливі дані, на вивчення яких особисто я раджу витратити час.
Технічні характеристики та функціональні особливості
- Кількість клавіш – 5 + 1 (колесо прокручування);
- Оптична розподільна здатність – 800/1200/1600/2400 DPI;
- Частота радіоканалу – 2,4 ГГц;
- Акумулятор – 400 мАг, літій-іонний;
- Відповідність стандартам – FCC, CE;
- Технологія зв’язку – безпровідна оптична;
- Інтерфейс – Bluetooth, 2.4 ГГц, USB Type-C (інтерфейс заряджання);
- Сумісність з ОС – Mac, PC, Android, iOS, iPad OS;
- Габарити – 108х63х39 мм;
- Вага – 65 г.
Дизайн, використані матеріали корпусу та якість збірки
Симетричний дизайн - це одна з переваг абсолютно будь-якого маніпулятора, адже, по-перше – робить його максимально зручним для будь-якої руки користувача, а по-друге – суттєво розширяє аудиторію, не обмежуючись виключно правшами. В цьому плані REAL-EL RM-480W не є скільки-небудь винятком і пропонує все перераховане, як кажуть, в кращих тонах. Так, лівшам знадобиться дещо більше часу на звикання до кнопок "вперед/назад" на лівій бічній грані, однак навряд чи це буде проблемою. Модель компактна і дуже зручна – рука на неї лягає легко, абсолютно ніякого звикання не потрібно і це, як на мене, для мишок має неабияку вагу. Словом, REAL-но варте уваги!
Окремо сподобалось обране поєднання кольорів – формат унісекс, що однаково зацікавить, як чоловічу аудиторію, так і жіночу, причому незалежно від того, у вас дорогий і статусний ноутбук чи ж ПК бюджетної серії.
Корпус REAL-EL RM-480W – це поєднання пластикових деталей. Метал на зовнішній частині – окантування порту USB Type-C. Металеві елементи присутні й всередині конструкції, однак, зважаючи на 60 грамів ваги виробу, про суттєву його кількість не йдеться. Крім металу та пластику ще маємо тефлон – він знизу.
Щодо якості збірки, в цьому плані жодних зауважень – і самі елементи, і якість їх припасування в єдину конструкцію – словом, робота на кожному з етапів виконана з явним знанням своєї справи.
Ергономіка – ключові тези
Перевагу в тихій роботі кнопок правого та лівого натиснення ви відчуєте – це дійсно дуже круто … не заважати оточуючим роботою своєї мишки. Посередині цих кнопок коліщатко з окантуванням з матеріалу, що нагадує собою гуму. На поверхні окантування насічки для покращеного хвату пальцем.
Далі за кнопкою знаходиться дисплей – до нього ще повернемося; третя в цій "лінійці" - кнопка перемикання DPI/рівень заряду батареї.
На спинку винесли логотип бренда.
Бічна панель зліва примітна вже згаданими вище кнопками вперед/назад.
Оглядаючи нижню частину, легко помітити тефлонові насадки для покращення ковзання, порт розсіювання сенсора, перемикач між підключеннями – Bluetooth/2.4ГГц плюс ще один, який відповідає за вибір модуля Bluetooth. Поряд останнього відповідна навігаційна (якщо можна так сказати за даний елемент) шкала. Інші "деталі", що також варті уваги – пенал для ресивера та наліпка з "купою" різноманітної інформації.
Вбудований дисплей
Дисплей в мишці зацікавив мене навіть дещо більше інших особливостей моделі. В підсумку маємо 1-стрічковий світлодіодний екран, що потрібен тут для двох "речей" - відображення поточного рівня заряду та також поточного рівня, але вже показника роздільної оптичної здатності. До речі, щодо останнього, відповідні показники під час перемикання також будуть доступні. За замовченням встановлено, звісно ж, показник акумулятора; перемикання – коротке натиснення на кнопку відразу за дисплеєм. На мій особистий погляд, дисплей виглядає цікавіше та зручніше, аніж світлодіодний індикатор згаданих показників, а тому його реалізація більше, ніж вдала.
Алгоритм підключення
Отже, щодо підключення. Як пам’ятаємо REAL-EL RM-480W "навчена" підключатися до трьох джерел. Другий плюс такого формату – досить просте перемикання між підключеннями. Та давайте про все по черзі.
Два підключення по Bluetooth. Все що тут потрібно, перевести повзунок на відмітку BT на мишці, після чого виконати відповідний пошук. Підключення до другого джерела точно таке ж з тим лиш "доповнення" у вигляді перемикання круглою кнопкою що також на панелі знизу – між BT1 та BT2.
Підключення через радіоінтерфейс – перемикання повзунка на відмітку 2.4G + під’єднання до порту ПК/ноутбука відповідного приймача.
Замість висновків
Ніяких проблем з підключенням по всім трьом каналам нема – з’єднання виконується без будь-яких особливих налаштувань. Перше підключення по Bluetooth до нового джерела займає десь до 5 секунд, всі подальші – не більше 1-2 секунд. Підключення через радіоінтерфейс – не більше 1-2 секунд навіть до нового пристрою.
Мишка зручна "з коробки", ніякої адаптації не потрібно. Крім того, у неї непогана автономність - тестовий тиждень "з’їв" трохи більше 25% при підключенні до трьох джерел і щоденній роботі. Ну і, звісно ж, цікавий дисплей, безшумні кнопки та зручне коліщатко. Словом, зроблено так, щоб ну дійсно сподобатися, і вже повірте моєму досвіду – ця ваша інвестиція буде в задоволення.
Вартість REAL-EL RM-480W – 649 гривень
Продукт надано пресслужбою бренда REAL-EL