18 ноября 2022, 17:00

На що звертати увагу при виборі ігрового ноутбука?

Коли справа доходить до вибору потрібного ігрового ноутбука, головним критерієм цього вибору є те, що ви дійсно плануєте з ним робити.

Чи збираєтеся ви грати у непримхливі ігри, такі як інді або Minecraft , або щось більш вимогливе до графіки, таке як Cyberpunk 2077 або Red Dead Redemption 2? Чи збираєтеся використовувати лептоп для відеомонтажу чи ні? Або ви будете їздити з ним на навчання. Для всіх цих завдань ігровий ноутбук – відмінне рішення, особливо для рендерингу відео чи графічного дизайну. Нижче ви коротко знайдете прості поради щодо того, що вам слід шукати або на що потрібно буде звернути увагу.

Яка потужність графічного процесора мені знадобиться?

Графічний процесор дуже важливий, тому що саме він відповідає, наскільки плавно ваш комп’ютер справляється з іграми. Скільки кадрів на секунду в іграх або яка якість цих ігрових налаштувань у ній буде. На щастя, вам не потрібна найкраща відеокарта, щоб отримати гарну графічну продуктивність, що є гарною новиною, якщо ваш бюджет досить скромний. Якщо ви хочете заощадити трохи грошей, виберіть GTX 1650. Це графічний процесор базового рівня, досить потужний для ігор з роздільною здатністю 1080p та для графічніх налаштувать середнього та високого рівня. Якщо вам потрібно більше потужності та більш висока частота кадрів, ми рекомендуємо вибрати GTX 1660 Ti або сучасніший графічний процесор RTX 30-ї серії. До речі, якщо у вас буде вибір між GTX 1660 Ti та GTX 3050/3050Ti, рекомендуємо вам саме 1660 так як вона потужніша, хоча в ній і не присутня базова підтримка технології трасування променів.

Що щодо обчислювальної потужності?

Для потужної та стабільної роботи можна обрати лінійку процесорів Intel Core i5 або i7 12-го покоління саме з індексом Н, з максимальним споживанням до 45 Вт. Ідеальні для геймерів-ентузіастів та тих, хто створює контент і потребує багато потужності. У лінійку Alder Lake-H входять CPU із тепловим пакетом 45 Вт (короткочасний максимум 115 Вт) та числом ядер від 8 до 14 штук. На даний момент Alder Lake-H налічує вісім моделей, найдоступнішою з яких виступає Core i5-12450H з 8 ядрами/12 потоками та частотою до 4,4 ГГц. Більш потужніший та розповсюдженіший варіант це Core i7-12700H. 14 ядер/20 потоків, максимальна тактова частота 4,7Ггц. Та флагманський процесор - Core i9-12900Н. Якщо ви вирішите брати ноутбуки минулого покоління, то все одно орієнтуйтесь на індекси Н або HF - інші індекси відносяться до різних видів офісних пристроїв. Для найдосвідченіших юзерів є варіант процесорів для розгону - вони мають індекс К (наприклад Core i9-12900HK).

Чи важливі параметри оперативної пам'яті та внутрішнього сховища?

Ну як би так, але взагалі не дуже. 8 ГБ ОЗУ – це мінімум, який має бути. Але якщо ви можете, обирайте 16 ГБ або 32 ГБ. Це покращить загальну продуктивність всіх завдань, що ви виконуватимете на вашому комп'ютері. Пам'ять, зазвичай, розширюється, тому ви можете потім замінити її та додати пізніше. Головне, завжди, перевіряйте, щоб у вашому ігровому ноутбуці був двоканальний режим пам'яті (два слоти для ОЗП). Адже, у дуже бюджетних, він один або один слот і частина розпаяна по материнській платі. У будь-якому випадку, повністю її тоді замінити не можна буде.

Сховище безпосередньо впливає на те, скільки ігор ви зможете встановити на комп'ютер, скільки зберігати даних. Ви повинні мати як мінімум 512 ГБ SSD-накопичувач. Плюс жорсткий диск або інший диск, бажано SSD М2. Бо нові ігри, як правило, займають масу місця. SSD-накопичувачі завантажують всі програми швидше, тому що дані зберігаються, по суті, в цифровому форматі, а не на диску, що обертається.


Оцените публикацию:
  • 0 оценок
Другие аналитические статьи