3 января 2023, 9:15

CERT-UA від початку року опрацювала більше двох тисяч кібератак на Україну

Урядова команда реагування на компʼютерні надзвичайні події CERT-UA, яка діє при Держспецзв’язку, зареєструвала та дослідила протягом 2022 року 2 100 кіберінцидентів та кібератак.

А від початку повномасштабного воєнного вторгнення росії в Україну – понад 1 500.

За даними CERT-UA, найчастіше ворожі хакери атакують державний сектор: на нього припадає близько чверті всіх досліджених випадків. Тому захист державної інформаційної інфраструктури є надзвичайно важливим.

Під особливою увагою російських хакерів залишається енергетичний сектор. Кібератаки на підприємства енергетики відрізняються складністю проведення та підготовлення, їх важче виявляти. Також під постійним прицілом – компанії, що є постачальниками послуг, апаратного і програмного забезпечення для енергокомпаній. Таким чином, атаки через ланцюжок постачання залишаються джерелом загроз, яке зростає. Так, у грудні цього року фахівці зафіксували спробу атаки на один із українських об’єктів енергетики. Цю атаку намагалися здійснити саме через злам компанії-постачальника і розробника ПЗ.

Окрім того, ворожі хакери активно атакували логістичний, телеком-, комерційний, оборонний сектори тощо.

Держспецзв’язку вкотре наголошує: відповідальне ставлення до кіберзахисту та дотримання правил кібергігієни – необхідна і базова умова стійкості в кіберпросторі не лише державного сектору та критичної інфраструктури, а й кожного громадянина.
Оцените новость:
  • 0 оценок