1 апреля 2024, 6:27

Maxxter MX-CHR-1224V10A - мікропроцесорний зарядний пристрій для АКБ 12-24В

Один з найулюбленіших моїх брендів Maxxter нарешті поповнив свій продуктовий портфель зарядними пристроями для АКБ. Я не міг "обійти стороною" дану подію, і в цьому огляді розкажу про можливості старшої з двох новинок.

Чим цікава саме ця модель та чи достатньо її можливостей, щоб на рівних конкурувати з пропозиціями інших виробників?

Упаковка

Але як завжди почнемо з упаковки, тим більше, що вже тут є про що поговорити. Отже, маємо коробку, вироблену з пресованого картону. Сам по собі матеріал досить якісний, а тому можна не перейматися за те, що пристрій всередині під час транспортування від виробника до продавця і далі покупця може бути пошкоджений – ненавмисно цього не станеться.

Звичайно ж коробка того чи іншого продукту – це те, що відправляється в утилізацію буквально відразу ж після розпакування (хоча бувають, звісно ж і винятки). Але яка б доля не спіткала упаковку від Maxxter MX-CHR-1224V10A попередньо раджу ознайомитися з даними зі стінок, адже тут маємо відповіді на купу питань технічного змісту. Детальне вивчення згаданого масиву – тема наступного розділу огляду. Не перемикайтесь!

Інформація зі стінок коробки

Звичайно ж, користувачеві потрібно бути уважним і дотримуватися полярності. Втім, якщо ви, скажімо так, "накосячили", Maxxter MX-CHR-1224V10A має захист від некоректної полярності, тому поганих наслідків не буде. Та все ж повторюсь – краще бути уважним. Про захист від некоректної полярності я прочитав на передній стінці коробки. Крім згадки за нього, ще тут маємо підказку щодо наявності режиму відновлення, захисту від перезаряджання, а також короткого замикання. Також цікавою є підтримка 7-ступеневого заряджання (як організовано, можете "прочитати" на відповідній діаграмі) + згадка щодо сумісних типів акумуляторів та досить деталізована ілюстрація. Остання дозволяє непогано вивчити дизайн виробу, навіть не виймаючи його з коробки.

На одній з бічних стінок досить детальний перелік особливостей моделі – раджу звернути увагу ще на стадії вибору. Тут же поряд наліпка з маркуванням, даними за виробника, а також серійним номером та назвою.

Протилежна бічна стінка цікава характеристиками моделі плюс ще однією ілюстрацією.

Комплект поставки

Далі, власне, кілька слів щодо комплекту поставки Maxxter MX-CHR-1224V10A. Особисто я досить рідко звертаю увагу наших читачів на посібник користувача. Але зараз саме той випадок, коли хочеться це зробити. Причин тому декілька – деталізація щодо 7-ступеневого процесу заряджання – на мій погляд, користувачам варто знати, як це працює. Друга, також важлива причина – детальне пояснення тої чи іншої іконки, що засвічується на екрані під час роботи виробу – також напрочуд корисні дані, які теж варто знати всім користувачам. Ну і, крім того, ще тут змістовна довідка щодо режимів пристрою, інструкції з техніки безпеки та детальний перелік характеристик.

Крім посібника, який, до речі, поєднали з гарантійним талоном, ще в коробці, власне, сам пристрій.

 

Технічні характеристики та функціональні особливості

 • Тип – "розумний" та автоматичний;
 • Вхід змінного струму - 100 - 240 В 50/60 Гц;
 • Вихідна напруга - 12 В/24 В;
 • Вихідний струм - 12 В 10 A і 24 В 5 A;
 • Вихідна напруга без навантаження - 29.6 В;
 • Мінімальна початкова напруга - >7.0 В;
 • Вхідна потужність під навантаженням - макс. 140 Вт;
 • Вхідна потужність без навантаження - 3 Вт;
 • Охолодження – алюмінієві радіатори + вентилятор;
 • Габарити - 170х100х65 мм;
 • Вага - 605 г;
 • Сертифікація - CE/FCC/RoHS;
 • Можливість вибору типів акумуляторів - AGM, автомобільний, мотоциклетний, літій-залізо-фосфатний;
 • Контроль процесу заряджання 7-ступеневим мікропроцесором забезпечує найкращий досвід використання та ефективне заряджання акумулятора;
 • Напруга заряджання адаптується до температури, а це запобігає надмірному або неповному заряджанню акумулятора.

Використані в корпусі матеріали

З точки зору ремонтопридатності маємо плюс, адже корпус Maxxter MX-CHR-1224V10A складається з двох половинок, що між собою зафіксовані металевими гвинтами. Наскільки глибокою є можливість ремонту за необхідності, ми подивимося у відповідному розділі огляду.

Виробник не уточнює, який саме матеріал корпусу у Maxxter MX-CHR-1224V10A, але, як на мене, мова про полікарбонат, або щось близьке за характеристиками до нього. Тактильні враження приємні – панелі не прогинаються, навіть при суттєвому стисненні їх пальцями. Складається враження цілісності та навіть деякої монолітності корпусу. Словом, по цьому пункту особисто я лишився приємно вражений, і, впевнений, що вам це теж має сподобатися.

В місцях входу відповідних кабелів передбачені запобіжники від перегинання. Ізоляція кабелів – полімер.

Дисплей спереду прикритий також пластиком.

Враження щодо якості збірки

Якість збірки на гідному рівні. Тут, власне, сподобалось все – від обраних матеріалів до рівня припасування. Так, формат фіксації половинок класичний, за допомогою гвинтів. Але вважати це мінусом не можна з кількох причин:

- фіксація половинок надійна, шви на стиках мінімальні, будь-який прояв люфту відсутній;

- ремонтопридатність – максимально спрощений доступ до компонентів та вузлів.

Дизайн

Зовнішність MX-CHR-1224V10A – це не сильна, але й одночасно не слабка ланка в особливостях даної моделі. Маємо класику, яка по-своєму гарно виглядає чи не в кожного виробника зарядних пристроїв для АКБ. Єдине, що сюди додав би особисто я – петлю для кріплення зарядного на стіні чи іншій вертикальній поверхні. Однак – це вже тема наступного розділу огляду. Не перемикайтесь!

Ключове за ергономіку

Дещо вище я вже говорив за доцільність, на мій погляд, в даному пристрої петлі для кріплення на стінку чи іншу вертикальну площину. Як на мене, вона тут має місце бути, адже це, банально кажучи, зручно. Приміром, якщо ви не плануєте часто транспортувати виріб з місця на місце, підвісивши його таким чином, не тільки зекономите простір на столі, але й зменшите кількість впливів довкілля на корпус в рази. Втім, моя ремарка – це скоріше прохання до виробника на майбутнє, а не зарахування в мінуси, адже на функціональності відсутність петлі ніяк не відображається.

Ребристість на бічних панелях особисто мені здалася доцільною, адже так в рази зручніше та водночас надійніше для хвату рукою.

Вся передня панель – це свого роду центр керування виробом. Детальніше, як тут все організовано, я зупинюся у розділі налаштувань.

Нарешті, позаду легко помітити чорну наліпку з різноманітними технічними даними, інформацією стосовно техніки безпеки, а також країни виробника, гарантійним терміном та ін. цікавими "речами".

За організацію кабелів вже все було сказано вище і додати щось зверху просто не вийде.

Розбірка та оцінка ремонтопридатності

Далі час "озброїтися" викруткою та заглянути всередину Maxxter MX-CHR-1224V10A.

З найбільш цікавого - дві плати, що між собою з’єднані шлейфом і неначе покладені одна на одну. Насправді верхня плата зафіксована на пластикових штирках і до нижньої елементною базою не дістає, а тому по даному "пункту" все надійно.

Зі ще цікавого – жодний з елементів наявної тут компонентної бази не є "запаяним/залитим" спеціальною смолою, що, як на мене, величезний плюс, адже максимально спрощує ремонтопридатність виробу як загалом, так і заміну кожного з наявних тут компонентів.

Щодо компонентів, маємо чотири радіатори, плюс вентилятор. Останній конструктори розмістили дещо відокремлено, але ніяких претензій тут бути не може. Крім того, маємо дві котушки, більша з яких отримала маркування JF-13C, один великий конденсатор від Fulkon та декілька менших. Розпайка виконана чудово – претензій жодних.
Друга плата з цього дуету "відповідає" за керування Maxxter MX-CHR-1224V10A. Її зафіксували гвинтами до корпуса даного зарядного.

Таким чином, Maxxter MX-CHR-1224V10A заслуговує 10 з 10 балів по моїй особистій шкалі ремонтопридатності. Та й в плані можливостей охолодження те ж.

Можливості

Перше - повний мікропроцесорний контроль;

Друге - можливість вибору типу акумулятора: AGM, автомобільний, мотоциклетний, літій-залізо-фосфатний;

Третє – згадане раніше 7-ступеневе заряджання - найкращий досвід використання та ефективне заряджання;

Четверте – можливість адаптації заряджання до температури, що може запобігти надмірному або неповному заряджанню акумулятора;

П’яте - здатність заряджати сильно розряджену або сульфатовану батарею;

Шосте - захист від зворотної полярності, короткого замикання та надмірного заряду.

Підключення та налаштування

Що цікаво – як тільки ви "накинете" клемники у відповідній полярності на акумулятор, Maxxter MX-CHR-1224V10A "оживе" ще навіть не підключеним до електромережі. Так можна ознайомитися з наступною інформацію: рівень поточного заряду акумулятора, навколишньою температурою (для чого саме дані за температуру, я вже писав вище), а також, яка саме перед нами модель – 12В чи 24В. Ніяких додаткових "маніпуляцій" з боку користувача.

Після увімкнення живлення, обираємо тип акумулятора, в моєму випадку це AGM і все – 7-ступенева зарядка розпочалась.

Враження від підзарядки

В цьому плані нічого складного нема. Починається з процесу десульфатації акумулятора. В моєму випадку з Ritar RA12-80, огляд якого свого часу виходив у нас тут, це зайняло понад 10 хвилин.

Далі все за "планом" згаданого вже 7-ступеневого процесу. Перераховувати всі етапи не має сенсу – ми з ними знайомилися на самому початку.

Враження від роботи режиму відновлення

А тому краще поглянемо на режим відновлення. Для цього я використав акумулятор того ж бренда, за кілька днів до тестування Maxxter MX-CHR-1224V10A знятий з ДБЖ стороннього виробника.

То ж, що в підсумку!? Мінімум участі користувача та кілька годин чекання і наш "карапуз" отримав "нове життя". Як надовго, я розповім з часом.

Висновки та підсумки

Maxxter MX-CHR-1224V10A – без сумніву, вартий уваги зарядний пристрій; чудове співвідношення функціонала та ціни для користувача. Крім того, на стороні даної моделі ну дуже легка навігація по меню, різноманітні захисти та ін. цікаві "речі".

Рекомендована роздрібна вартість – 949 гривень

Продукт надано пресслужбою EDG GROUP