Комплект поставки
Та спочатку традиційно за комплект поставки.
То ж в середині картонної коробки зі стильним дизайном (а в Cougar люблять саме так) користувача чекають наступні речі:
- мікрофон Cougar Screamer-X, на якому вже "з коробки" зафіксовано pop-фільтр;
- підставка під мікрофон;
- два кабелі USB/USB Type-C. Між собою вони різняться зовнішньо, а крім того, отримали бирки з "підказками", для якої мети використовувати конкретно взятий кабель – підключення підставки й безпосередньо мікрофона. Словом, не переплутаєте 100%;
- адаптер-гвинтик з 3/8 дюйма на 1/4, для використання на пантографах;
- деталізоване керівництво користувача.
Мої враження щодо якості збірки
Далі щодо самого виробу. Перше – зовнішність. Вона дійсно "чіпляє", причому вже при побіжному огляді "з коробки". Строгий та водночас масивний корпус, багато (але без відвертого фанатизму) металу, без перебільшення кажучи вишукане поєднання всього цього. Словом, зробили так, щоб виглядало на мільйон, при цьому без компромісів з чимось. І дизайн Screamer-X дійсно класний. В цьому плані перед нами рішення, за яким би той же Такер Карлсон не ставив би відверто дурних запитань під час інтерв’ю з тим чи іншим політиком, адже за таким мікрофоном це просто блюзнірство. Так, Screamer-X – це "зброя", при чому саме така, що здатна "вразити" вже своїм зовнішнім виглядом. Втім, не лише!
В корпусі Cougar Screamer-X – напрочуд вдале поєднання металу, пластику, полімеру (ізоляція наявних в комплекті поставки кабелів), а ще невеликої частини гуми. Остання використана, скажімо так, на двох "локаціях": по периметру нижньої частини підставки, а ще на фіксаторі мікрофона. Останнє – взагалі дуже крутий підхід, оскільки дозволяє отримати чудову надійність і без використання гвинтів. Корпус же самого фіксатора – це пластик. До ніжки підставки останній прикрутили за допомогою металевого гвинта з великою шапочкою; до якості жодних запитань.
Молочне окантування по периметру нижньої частини підставки – одна з кількох зон RGB-підсвітки, до особливостей якої ще повернемося.
За гуму по периметру нижньої панелі я вже все сказав раніше. Металеві деталі, крім згаданої ніжки, pop-фільтр, окантування USB Type-C та повноцінних USB-портів плюс наявний тут отвір з внутрішньою різьбою для встановлення мікрофона на штатив. Всі решта елементів, включаючи вали-регулятори, перемикач в нижній частині мікрофона та ін. – це все пластик.
Що стосується якості збірки, в цьому плані зауважень немає. В підсумку у нас круте припасування якісних деталей між собою без будь-яких знижок або ж додаткових умовностей.
Характеристики мікрофона Cougar Screamer X
- Потужність (макс.) - 5В/130 мА;
- Бітрейт - 96 кГц/24 біт;
- Динаміки - 3х ексклюзивні 16-міліметрові конденсатори COUGAR;
- Настройки направленості - Кардіоїдний, "Пушка", Двонаправлений, Всеспрямований;
- Частотний діапазон - 20 Гц-20 кГц;
- Чутливість: -45 +/- 3 дБ (при 1 кГц);
- Макс. звуковий тиск - 120 дБ;
- Габарити - 100х75х193 мм;
- Габарити з підставкою - 134х136х257 мм;
- Вага - 310 г;
- Вага з підставкою - 799 г;
- Підключення - ексклюзивний кутовий кабель USB-C - USB-A;
- Довжина кабелю - 3 м.
Враження щодо ергономіки
Вище я вже говорив за організацію у Cougar Screamer-X безгвинтового формату кріплення мікрофона на відповідний утримувач. Стосовно якості, нічого не змінилось в порівнянні з інформацією в попередньому розділі. Логіка фіксації – на затискач з м’якими гумовими ущільнювачами. Варто уваги!
Фіксація pop-фільтра також безгвинтова і також на затискачі. "Посадка" якісна, за підсумками кріплення жодного "руху" в будь-яку зі сторін.
Абсолютно комфортним є регулювання кута нахилу, а також висоти розміщення фільтра.
Всі базові налаштування пропонується виконувати безпосередньо на самому пристрої, що, погодьтесь – зручно. Стосовно "регуляторів", які ми маємо "на борту" - це гучність запису, перемикач режимів направленості та вал, що дозволяє виконувати регулювання гучності в навушниках. До речі, дуже приємна "річ" щодо можливості підключення дротових навушників безпосередньо до мікрофона, адже на нижній частині корпусу останнього передбачений відповідний роз’єм.
Втім, тільки згаданими елементами потенціал тут не обмежується, адже ще "на борту" маємо порт USB Type-C, перемикач режиму шумозаглушення та металевий отвір з внутрішньою різьбою, завдяки якому мікрофон користувач може встановити на штатив.
Цікавим елементом зверху мікрофона можна назвати кнопку з емблемою у вигляді перекресленого мікрофона. Так, ви все вірно здогадались – маємо клавішу швидкого вимкнення мікрофона за потреби; відповідний сигналізатор – робота підсвітка.
Наявна "на борту" підсвітка RGB вмикається кнопкою, що розміщена в нижній частині підставки. Крім того, тією ж кнопкою користувач може перемикатися між кольорними режимами, що також дуже приємно. Поряд зі згаданою кнопкою, маємо порт USB. Його виробник пропонує використовувати у форматі хабу для підключення чи не будь-якого аксесуара.
Робота з мікрофоном починається відразу ж після дротового підключення останнього – необхідності у попередньому встановленні спеціального програмного забезпечення не має. Якщо у вас є потреба "зв’язати" софт з яким працюєте та Cougar Screamer-Х, така можливість передбачена.
Характеристики підставки
- Потужність (макс.) - 5В/280 мА з RGB-підсвічуванням;
- Тип USB - високошвидкісний USB 3.0;
- Підключення - ексклюзивний кабель USB-C - USB-A;
- Габарити - 134х136х146 мм;
- Вага - 489 г;
- Довжина кабелю - 1.2 м;
Особливості будови мікрофона
Тут для початку окрема подяка виробникові за наявність "на борту" окремого інтерфейсу для підключення навушників, адже саме цей бонус суттєво розширює призначення Cougar Screamer-X, роблячи його цікавим не лише стрімерам, але й вокалістам, адже останнім, як відомо, потрібно виконувати моніторинг звуку під час здійснення запису.
Далі, власне, будова мікрофона. Передусім, наявність "на борту" потрійних капсул, які за підсумками охоплюють панораму в 360 градусів. Крім того, дані капсули здатні забезпечити чистий, а ще м’який та нейтральний звук. Наявні ж "на борту" режими мікрофона коректно корегують напрямки вхідного сигналу, причому, що цікаво – незалежно від умов.
На таблиці нижче пропоную познайомитися з характеристиками направленості мікрофона. Щось додати до сказаного, напевно, не вийде.
Окремо варто звернути увагу на підтримку "ріал-тайм монітор", що дозволяє контролювати звук в режимі реального часу.
Навряд чи вам не сподобається наявна тут багаторівнева антивібраційна структура. Остання складається з індивідуальних антивібраційних накладок на кожному динаміку, чіпких гумових вставок для комфортної та надійної "посадки" мікрофона. Крім того, ці ж вставки забезпечують не лише зменшення вібрації, але її повне залишкове поглинання, що, звісно ж, варте уваги.
Наявні "на борту" подвійні фільтри напрочуд точно вловлюють голос, причому, що цікаво, без "супроводу" у вигляді надмірного шуму, різких "стрибків" та маси інших можливих спотворень.
Ну і наявність режиму NR буде також аргументом на користь купівлі саме Cougar Screamer-X. Останній тут навчений точно вловлювати ваш вокал з одночасним попутним фільтруванням навколишніх шумів.
Короткі підсумки та висновки
При коректно пропрацьованих налаштуваннях користувач отримає вартий уваги звук, який не будете містити стороні шуми, матиме компенсацію губних, а також звуків дихання та багато ін. Таким чином, дана модель здатна забезпечити користувачам дійсно якісну роботу зі звуком; приємно враженими за підсумками лишаться всі, включаючи відвертих скептиків та користувачів з підвищеними вимогами до якості.
Рекомендована вартість моделі – 4599 гривень
Продукт надано пресслужбою EDG GROUP