Так в чому ж секрет успіху моделі, та чому і сьогодні це крута основа під прогресивний ПК з "вогнями"?
Ключові технічні характеристики
- Типи материнських плат - ATX/M-ATX /Mini-ITX;
- Розміри корпуса с підставкою - 450x232x463 мм;
- Формфактор БЖ - ATX PS/2;
- Вага - 7.8 кг;
- Слоти розширення – 7;
- Вентилятори верхньої панелі - 3x Pure Wings 2 140 мм;
- Швидкість вентилятора при 100% PWM / 12В – 900 об/хв.;
- Потік повітря при 100% PWM / 12В - 55.8/94.8 CFM/м3/год;
- Повітряний тиск при 100% PWM / 12В - 0.6 мм H2O;
- Рівень шуму при 100% PWM / 12В - 17.1 дБА;
- Діапазон напруг – 12 V DC;
- Споживана потужність - 1.1 Вт;
- Струм при номінальній напрузі - 0.09 А;
- Тривалість роботи - 80,000 год;
- Максимально вентиляторів – 6;
- Відеокарта – максимум 369 мм;
- Максимальна висота процесорного кулера – 190 мм;
- Ілюмінація - світлодіодне підсвічування - Front LED ARGB / Internal ARGB.
Упаковка та комплект поставки
Отже, почнемо з того, що виріб до користувача приїде в картонній коробці, виготовленій з матеріалу повторної переробки. Останнє, безумовно, плюс! В самому дизайні коробки виробник – прибічник простоти, а тому нічого яскравого чи тим більше кричущого "на борту" не передбачено. А ось сам масив корисних даних чималий. Таким чином, яка б доля не спіткала коробку після розпаковки, раджу витратити деякий час на вивчення згаданої інформації - всі відповіді щодо особливостей конструкції й навіть трішки більше.
Стосовно комплекту поставки, маємо деталізоване керівництво користувача кількома мовами, шість стяжок проводів + різноманітні гвинти кріплення і адаптер-перехідник з 6-кутника на хрестовину викрутку. Стандартний джентльменський набір, як і має бути.
Використані матеріали
На сторінці продукту на офіційному сайті виробника вказано, що корпус be quiet! Pure Base 500DX поєднує в собі наступні матеріали: загартоване скло – бічна знімна стінка, пластик ABS – частини корпусу, підставки знизу та ін. Нарешті, з металу зробили каркас, деякі сітки пилових фільтрів на ін. елементи.
За магніти на сторінці продукту не кажуть нічого (або ж я просто не знайшов), але кілька відповідних елементів виробник врахував – на них зафіксована верхня пилова сітка.
Щодо висновків відносно компонування згаданих матеріалів, маємо однозначний плюс в карму виробника – підхід з дійсним знанням справи. Окремий "пункт" - бічна скляна панель. Остання на корпусі фіксується за допомогою гвинтів з широкими шапочками, які є надзвичайно зручними для хвату пальцями. Крім того, сама по собі ця панель – чудовий елемент дизайн і не лише комп'ютерного корпусу.
Враження щодо якості збірки
Якістю збірки ви також залишитесь задоволені, адже пропрацьовано до дрібниць, включаючи, наприклад, той же затискач для карти розширення. Останній, до речі, грає суттєву роль в фіксації згаданих елементів; деталі згодом.
Знімні бічні панелі на корпусі фіксуються на гвинтово-пазовий формат – швидко і надійно.
Також знімна (за потреби) передня стінка, або як її ще в народі називають "морда" встановлюється на пази; фіксація надійна, знімається під деяким натиском і спочатку це не дуже зручно, але з часом звикаєш.
Так звана інтерфейсна панель спереду не є знімною відносно корпусу, але особисто я в цьому проблем не бачу взагалі.
Наявні тут кабелі виводяться за відповідну панель плати. В підсумку користувач має побачити мінімум кабелів через скляну панель. Що ж, до цього питання ми ще також повернемося.
Вертикальні світлодіодні стрічки спереду – це чудове доповнення дизайну. Відповідна кнопка зверху дозволяє працювати з кольорами та стилями. Втім, цікава підсвітка не лише перерахованим та поки збережемо інтригу.
Загальні враження щодо дизайну
Дана модель доступна у двох кольорах – повністю чорному та повністю білому. Незалежно від кольору, обидві версії чудово доповнені вертикальною ARGB-підсвіткою та вдало виконаною скляною знімною стінкою. Будьте впевнені – підсумковим результатом ви лишитесь задоволені, адже маєте величезний простір під сучасний ПК, з гарним дизайном та не менш чудовою підсвіткою з різними сценаріями, відтінками та навіть можливістью синхронізувати її з підсвіткою на платі та ін. компонентів.
Коротко за інтерфейсну панель
Тут все просто. Мова за інтерфейси USB Type-C, USB 3.0 плюс окремі роз’єми для підключення мікрофона та навушників. Крім того, "арсеналом" передбачені кнопки увімкнення живлення та вже згаданий перемикач між режимами та кольорами наявної "на борту" ARGB-підсвітки.
Характеристика задньої стінки
А ось з цією частиною корпусу майже все класично. Майже…
В самому верху справа вентиляційна сітка, з внутрішньої частини якої зафіксовано один з трьох 140-міліметрових вентиляторів Pure Wings 2. На цьому ж рівні "посадкове місце" під заслінку інтерфейсної панелі материнської плати.
Далі вниз знімні заслінки, яких користувач "позбувається" під час встановлення відеокарти та інших плат розширення. Що цікавого тут – маємо окрему прижимну пластину, розташовану перпендикулярно заслінкам. З нею користувачам доведеться працювати – по-іншому ніяк. Зате результат в підсумку навіть кращий, аніж формат фіксації до якого ми всі звикли.
БЖ. Його "селимо" внизу. В цілому проблем ніяких, хоча й сам блок увійшов досить щільно, але це нюанс причому не критичний. Далі заглушка, півхвилини на фіксування, після чого в "гру" вступають кабелі"!
Компонування корпусу всередині
Конструкція внутрішньої частини корпусу реалізована таким чином, щоб максимально сховати кабелі за чорний метал, адже погодьтесь – нічого так не бісить в ПК як бухта наспіх складених кабелів. І ось тут це "питання" вирішили й до того ж досить вдало – кабелі носіїв, причому як 2,5-дюймових, так і 3,5-дюймових плюс багато інших елементів живлення – все сховано позаду; в нашому випадку не вдалося "сховати" лиш живлення процесора та плати.
Металевий панцир, що відділяє БЖ від решти компонентів отримав вентиляційну решітку. Особисто мій висновок – маємо великий плюс з точки зору обдуву системи.
Ніжки під встановлення плати на відповідних "посадкових місцях". Фіксація досить потужна, а тому при потребі зміни розміщення доведеться докласти зусиль.
За розміщення згаданих вже неодноразово вентиляторів все було відзначено раніше. Максимально допустима кількість – 6. Можна також ставити "водянку".
Максимальна довжина відеокарти для be quiet! Pure Base 500DX – 396 мм. Стосовно ж максимальної висоти охолоджувача – це 190 мм, або сучасна прогресивна "башта"!
Компонентна база тестової збірки
Я зробив дві збірки. Точніше не так – збірка була одна, але використав дві карти – одну для тесту, іншу потім лишив в новоствореному ПК для роботи в редакції. Тож яка база в підсумку:
- материнська плата Gigabyte G1.Sniper M5;
- процесор INTEL Core i5 10400F;
- оперативна пам’ять – ADATA DDR3 8GB 2x4GB 2400MHz XPG Gaming v2.0 (AX3U2400GC4G10-DG2);
- HDD — Western Digital Blue 1TB;
- відеокарта — MSI GeForce GTX 960;
- відеокарта GeForce RTX 3050;
- блок живлення Deepcool DQ750ST;
- SSD – PATRIOT SATA 512 ГБ.
Враження від підсвітки
Pure Base 500DX - не перший корпус be quiet! з чудовою підсвіткою на панелі спереду, яку до того ж користувач може налаштувати "під себе", хай і з урахуванням того, що налаштування відбувається згідно попередньо встановлених режимів. Особисто мені результат сподобався – перемикання досить просте та й синхронізацію з підсвіткою тієї ж плати складною також не назвеш, адже мова за натиснення та утримання відповідної кнопки на корпусі протягом кількох секунд.
Короткі підсумки та висновки
В кінцевому підсумку be quiet! Pure Base 500DX вирішує чималу кількість питань. Перше – це дійсно великий корпус, розрахований на прогресивну збірку. Друге – перед нами рішення, проєктувальників якого відверто бісили кабелі за вікном; результат в цьому плані особисто мені сподобався. Третє – варта уваги підсвітка. Ну, а четверте – звісно ж охолодження. Трьох 140-міліметрових Pure Wings 2 вентиляторів, в поєднанні з "баштою" Gembird CPU-HURACAN-ARGB-X130 (огляд через кілька днів) в моєму випадку було абсолютно достатньо. Але нагадаю, що сюди легко помістяться 6 вентиляторів, або ж компонування СЖО + вентилятори чи без них - залежить від потреб збірки та власних ресурсів.
Орієнтовна вартість be quiet! Pure Base 500DX – 4600 гривень
Продукт надано пресслужбою be quiet! в Україні