30 декабря 2024, 8:12

Gelius BoomBox X GP-BS500x – захищена зовнішня колонка з підсвіткою та вбудованим МР3-плеєром

Цього року в українського бренда Gelius було чимало цікавих анонсів, в тому числі в сегменті портативного аудіо. Серед них і BoomBox X GP-BS500x, особливостями якої варто вважати об’ємний 20Вт звук, захист корпусу, LED-підсвітку

непогану автономність та вбудований МР3-програвач. Втім, лише зазначеним можливості виробу не обмежились!

Упаковка

Для BoomBox X GP-BS500x виробник підготував картонну коробку молочного відтінку з дизайном в стилістиці упаковки раніше розглянутої колонки Shark X KZBS-003; за цим посиланням можна почитати враження щодо самої ідеї дизайну.

Цінність стінок будь-якої упаковки ще й в тому, що крім гарних ілюстрацій на них чимала кількість різноманітної інформації відносно можливостей та особливостей виробу. Саме тому, яка б доля не чекала на упаковку після розпакування, особисто я раджу завжди приділяти час вивченню даних зі стінок, адже всі ключові моменти стосовно особливостей винесені вже сюди. Та про це ми поговоримо вже у наступному розділі. Не перемикайтесь!

Інформація зі стінок коробки

Деталізована ілюстрація виробу на стінці позаду та спереду (тут інформація дублюється) дозволяє досить непогано ознайомитися з зовнішністю моделі, навіть без необхідності виймати її з коробки. Крім фото, тут же дані щодо стандарту захисту, потужності, наявності LED-підсвітки та ін. Все подано у вигляді піктограм.

На одну з бічних стінок винесли паспорт виробу кількома мовами, в тому числі звісно ж, українською.

Протилежна стінка від останньої з зазначених теж досить цікава в інформаційному плані. Тут маємо детальний перелік технічних характеристик, ілюстрацію типового використання, "підказку" щодо можливості підключення по технології TWS, перелік ключових особливостей, дані за потужності виробника та інші варті уваги "речі".

Комплект поставки

Відкривши коробку, користувач отримає, звісно ж, саму колонку. "Компанію" останній складають ремінець з фіксатором + кабель USB Type-C, що використовується для підзарядки, а також змістовне керівництво користувача кількома мовами.

Технічні характеристики та функціональні особливості

- Клас водонепроникності - IPx6;
- Динамік - 52 мм;
- Потужність – 20 Вт;
- Акумулятор 4000 мА/год;
- Формат акустики - 1.0;
- Порт зарядки – USB Type-C;
- Діапазон частот - 100 - 18 000 Гц;
- Час повної зарядки – до 3 годин ;
- Автономна робота - до 8 годин;
- LED-підсвітка;
- Габарити – 83х83х193 мм;
- Версія Bluetooth - 5.0.

Використані матеріали

Хоча сама по собі ідея з матеріалами корпусу BoomBox X GP-BS500x не є новою, реалізація її в кожному новому виробі такого плану заслуговує на компліменти. Причому це справедливо навіть щодо нових гравців конкретно взятого сегмента. Gelius в сегмент портативних колонок "зайшов" не вчора, хоча й законодавцем моди подібно Logitech не був. Поряд з тим, не лише перейняв все найкраще на ці свої вироби, але й додав чимало свого, трендового. Чи варте уваги в підсумку? А ось давайте подивимося!

Ключовий в корпусі пластик. Виробник не каже за можливість захисту GP-BS500x від падінь з незначної висоти чи ж наслідків струсів, але за тестовий період було і перше, і друге. Та хоча проблем за підсумками я не виявив, все ж повторювати дані стрес-тести з "завидною періодичністю" не раджу.

Крім пластику, ще маємо трішки металу – зовні це окантування порту Type-C. Ще метал нескладно помітити в слоті micro-SD.

Гумовою зробили панель з кнопками, а також заслінку згаданих вище портів.

Ну і класика – тканинне обтягування корпусу; тут дійсно якісна сітка, що не кошлатиться з часом. Принаймні за тестовий місяць навіть малопомітного прикладу в цьому плані не було, хоча особисто я себе ощадливим користувачем не вважаю.

Якість збірки

Стосовно якості використаних матеріалів, в цьому плані я все уточнив вище.

Рівень припасування деталей між собою заперечень, побажань чи претензій також не викликав – робота виконана з "хірургічною точністю".

Окремий плюс в карму виробник отримує за захист корпусу за стандартом IPx6, тобто від бризок та впливу навіть суттєвих струменів води. Що ж, можна брати на пікнік і не тільки!

Ключове за ергономіку

Gelius BoomBox X GP-BS500x отримала зональну підсвітку по типу колонки Shark X KZBS-003 – на торцях; про неї ще поговоримо.

Петля під кріплення згаданого ремінця винесена на "гумову панель" керування. Поруч неї шість кнопок та функціональний світлодіод.

Трохи подробиць за згадані кнопки.

В самому верху увімкнення/вимкнення живлення – відповідна дія – натиснення та утримання протягом кількох секунд.

Далі кнопки регулювання гучності. За "+" також закріплена можливість переходу на наступний трек (натиснення та утримання); "-" - попередній.

Далі кнопка "пауза-відтворення".

Передостання, позначена піктограмою "М" - це вибір джерела – кабельне підключення чи програвання з карти; бездротове йде за замовченням.

Нарешті, кнопка з піктограмою у вигляді ланки ланцюга – робота режиму TWS.

Під згаданою вище гумовою заслінкою "сховані" відзначені раніше порти Type-C та microSD. Крім того, тут же поруч передбачено роз’єм для кабельного підключення BoomBox X GP-BS500x до джерела звуку.

Формати підключення

Одним з бонусів до функціоналу цієї акустики варто вважати можливість не лише бездротового підключення, але й дротового. Так, комплектацією не передбачено відповідний кабель, але це, тому що, GP-BS500x перш за все позиціюється як бездротова колонка. Втім, при бажанні докупити аксесуар проблемою не буде – річ копійчана і доступна чи не в будь-якому магазині електроніки.

Стосовно ж бездротового з’єднання, виконується воно за допомогою такого "посередника", як Bluetooth 5.0. Таким чином, користувачеві гарантована чудова якість сигналу та передача даних без будь-яких спотворень.

LED-підсвітка

Далі поглянемо на підсвітку. Вище я вже говорив за дві торцеві зони підсвітки. Тепер кілька пунктів особливостей.

Перше, що треба знати – підсвітка не працює, якщо колонка знаходиться в режими очікування, тобто живлення увімкнене, але відтворення аудіо не відбувається.

Друге – підсвітка "навчена" працювати в такт відтворюваній композиції.

Нарешті, третє – підсвітку можна вимкнути, навіть під час відтворення аудіо. Для чого натискається та утримується кнопка "М" в режимі безпосередньо програвання.

Говорити щось за сценарії відверто кажучи не бачу доцільності вже хоча б тому, що маємо підлаштування підсвітки саме під стиль треку, а не мимовільну її роботу.

Автономність та швидкість підзарядки

При гучності на рівні 75-80% користувач матиме заявлених близько 8 годин автономності; на 100% - трохи понад 6.

Зарядка можлива від будь-якого повербанка, USB-порту мережевого фільтра, ноутбука і так далі. Загалом на повний цикл потрібно близько 3 годин.

Якість звуку – ключові тези

Gelius BoomBox X GP-BS500x – це два досить потужні 52-мм динаміки на 10Вт кожен.

Що в підсумку по звуку?

Перше – чіткий об’єм і дійсно гарне насичення. Для колонок такого формату друге – частенько в дефіциті.

З середніми все пристойно. І це два.

Низи менш явно виражені, але сказати що їх недостача критична я не можу. Це три.

Ну і, крім того, відсутня пряма залежність від якості треку. Спотворення на максимальній гучності я також не помітив.

Короткі підсумки та висновки

Крім бездротового та дротового підключення колонки до джерела звуку, BoomBox X зацікавить користувача також можливістю програвання з вбудованого МР3-плеєра. За формати перемикання вже все було сказано вище.

В підсумку Gelius BoomBox X GP-BS500x особисто мені сподобався. Вартий уваги звук, гарна якість збірки, захищеність корпусу від вологи, автономність, якої вистачить на повноцінний пікнік та підсвітка, щоб створити відповідний настрій – все це козирі цієї моделі, які 100% сподобаються користувачам.

Вартість Gelius BoomBox X GP-BS500x – 1699 гривень

Продукт надано пресслужбою Gelius