Patriot P220 (1ТБ) - технічні характеристики
• Інтерфейс – SATA rev. 3.0;
• Підтримка TRIM;
• Контролер — Silicon Motion SM2259XT;
• Тип мікросхем пам’яті – 3D NAND;
• Формфактор – 2,5;
• Габарити – 100х6.96х7 мм;
• Вага – 46 г;
• Швидкість випадкового читання блоками 4KB – 50000 IOPS;
• Швидкість випадкового запису блоками 4KB – 50000 IOPS.
Комплектація та упаковка
В одноразовій картонній коробці з блістерним вікном на передній стінці користувача чекає виключно сам виріб. Будь-яка технічна документація тут не є необхідною з огляду на достатню легкість в користуванні; стосовно ж гарантійної, нею в такому випадку слугує чек, що доводить офіційність купівлі. Гарантійний термін – 3 роки, про що свідчить відповідна зноска на тильній панелі. До речі, крім згаданого, тут же маємо паспорт виробу кількома мовами, маркування, адреси сторінок виробника в різноманітних соціальних мережах та багато іншого.
На стінці спереду серед найцікавішого – примітка товщини корпусу, формфактор та ін.
Матеріали корпусу та якість збірки
Отже, Patriot P220 – це поєднання двох майже рівновеликих частин пластику в єдину конструкцію. Верхня частина + бічні грані – один шматок; нижня частина – інший. Формат з’єднання між собою виробник не уточнює, але щодо якості припасування зауважень нема, виготовлено абсолютно надійно.
Окремо сподобались самі матеріали. Так, маємо пластик чудової якості. Як приклад, навіть помітного стискання панелей пальцями руки виявилося недостатньо для того, щоб увігнути їх всередину хоча б на мінімальному рівні. Словом, не економили.
Металева група на зовнішній частині корпусу (всередину зі зрозумілих причин не заглядав) – це роз’єми фіксації носія у відповідній стійці ПК/ноутбука плюс контактні майданчики інтерфейсів.
Версії з об’ємом
– 128 ГБ – P220S128G25;
– 256 ГБ – P220S256G25;
– 512 ГБ – P220S512G25;
– 1ТБ – P220S1TB25;
– 2ТБ – P220S2TB25.
Ключове за ергономіку
Формат фіксації половинок корпусу в єдину конструкцію – це водночас надійна та "тонка" робота. Якщо будете "лізти всередину", у випадку відвідування з носієм сервісного центру (хоча абсолютно не факт, що такий випадок настане, проте не варто його виключати на корні), втручання буде помічене. Наслідки я впевнений, уточнювати не потрібно. Власне, саме цей формат "тонкої" та водночас якісної збірки дозволив виробникові не додавати окремо гарантійну пломбу. Що ж, варіант, що має право на життя.
Стосовно наліпки на панелі спереду чи зверху – залежить від кута огляду! Тут різноманітні технічні дані стосовно носія: бренд, модель, об’єм, маркування та багато іншого.
За розміщення металевих елементів кріплення носія щось особливе сказати не вийде – все чудово передають знімки. Аналогічно і щодо розміщення "пари" - інтерфейс SATA + живлення.
Тестовий стенд
Для тестування носія був обраний настільний ПК в закритому корпусі. Програмна платформа – Windows 10 Домашня версія. Компонентна база наступна:
– материнська плата — MSI Z270 Gaming M7;
– процесор — Intel Core i7-7700K Processor (8M Cache, up to 4.50 GHz) FC-LGA14C;
– Оперативна пам’ять — Goodram IRDM X 2×8 ГБ;
– HDD — Western Digital Blue 1TB;
– Відеокарта — MSI GeForce GTX 960;
– Блок живлення Deepcool DQ750ST.
Результати тестування
Далі знайомимося з результатами тестування Patriot P220 (1ТБ). На мій погляд, якихось додаткових пояснень вони не потребують.
Особливості носія
Важливими особливостями P220 (1ТБ) варто вважати інтерфейс SATA III 6Гбит/с, а також підтримку сервісних функцій Trim та S.M.A.R.T.
Короткі підсумки
За підсумками тестування, Patriot P220 (1ТБ) варто радити користувачам, котрі планують "переїзд" у своєму десктопі чи ж ноутбуці з "гвинта" на більш сучасний та швидкісний накопичувач. Суттєвий крок в прирості швидкостей, підтримка необхідних сервісних функцій, варта уваги якість збірки та, звісно ж, вартість для кінцевого користувача.
Вартість Patriot P220 (1ТБ) – 2200 гривень
Продукт надано пресслужбою Patriot в Україні