10 ноября 2024, 22:23

Maxxter MX-TST-1224 - протестує будь-який акумулятор

Компактний тестер, що показує найбільш ключові характеристики стану акумулятора: струм холодного запуску, "здоров’я", внутрішній опір та багато ін. Про мої враження від знайомства з новинкою далі в огляді.

Упаковка

Але давайте про все по черзі. Користувач отримає виріб в невеликій картонній коробці з дизайном в стилістиці упаковки під розглянутий раніше зарядний пристрій Maxxter MX-CHR-1224V10A – біле полотно на фоні якого чимала кількість різноманітних даних щодо можливостей та особливостей виробу. Крім того, маємо деталізовану ілюстрацію виробу технічні дані стосовно самого бренда та багато іншої корисної інформації.

Звичайно ж коробка того чи іншого виробу – те, що відправляється в утилізацію відразу (чи майже відразу) після розпакування. Та навіть якщо упаковку від MX-TST-1224 чекає аналогічна доля, на вивчення даних зі стінок я раджу витратити деякий час. Чому, дізнаєтесь вже у наступному розділі.

Інформація зі стінок коробки

По-перше, на передній та задній (дані дублюються) стінках маємо перелік тестів, які виконуються даним приладом. Крім того, передбачена інформація щодо захисту, а ще ну дуже деталізована ілюстрацію виробу.

Права бічна стінка – перелік ключових технічних характеристик, а також дані щодо типів підтримуваних акумуляторів. На цій же стінці повна назва виробу.

Нарешті, протилежна стінка – це деталізована ілюстрація того, як відображаються дані на екрані тестера. Також маємо адресу потужностей виробника та ін.

Комплект поставки

Розпакування. Всередині коробки тестер постачається в невеликій сумці, а крім згаданої "пари", також користувач отримає ілюстрований посібник. Якщо MX-TST-1224 – ваш перший подібний досвід, згаданий документ для детального вивчення - "річ" обов’язкова.

Ключові характеристики MX-TST-1224

- Вхід змінного струму - 100 - 240 В 50/60 Гц;
- Вихідна напруга - 12 В / 24 В;
- Вихідний струм - 12 В 10 A і 24 В 5 A;
- Вихідна напруга без навантаження - 29.6 В;
- Мінімальна початкова напруга: >7.0 В;
- Вхідна потужність під навантаженням - макс. 140 Вт;
- Вхідна потужність без навантаження - 3 Вт;
- Охолодження – активне (вентилятор);
- Габарити - 170х100х65 мм;
- Вага - 605 г;
- Сертифікація - CE / FCC / RoHS.

Використані в корпусі матеріали

Стилістично корпус Maxxter MX-TST-1224 зібраний подібно до корпусу Maxxter MX-CHR-1224V10A. Крім того, задіяні аналогічні матеріали. Третє, що також приємно – він є розбірним на рівні користувача, а це плюс в бік ремонтопридатності.

Ключовий матеріал – пластик. Я майже на 100% впевнений (оф. даних щодо цього не приводиться), останній володіє якимись спеціальними "домішками", оскільки тактильно є ну дуже міцним. Я користувався виробом протягом 10 днів (готував наші резервні батареї до зими, тестував "старі" акумулятори UPS-сів на предмет заміни й таке інше), але навіть малопомітної подряпини на поверхні, не дивлячись на те, що тестування було досить інтенсивним, в кінцевому випадку не з’явилось. Погодьтесь – варто уваги!

З якого матеріалу серцевина кабелю, не кажуть, але скоріше за все, маємо справу з міддю.

Кнопки нижче дисплея гумові й дуже зручні.

Стосовно дисплея, він також прикритий пластиком, а крім того, зверху має плівку. Плівка не захисна але "з коробки" закріплена" гарно; варто зберігати її в такому ж положенні якомога довше, адже це все одно хай і мінімальний, проте захист.

Враження щодо якості збірки

Тут все просто. Вище я вже писав за гвинтову фіксацію половинок корпусу. З того часу, власне, нічого не змінилося. Сама по собі фіксація надійна, жодних зауважень, навіть у форматі відвертих причіпок по цьому пункту немає.

Дизайн – ключові тези

Стосовно зовнішності, маємо типового промислового представника – поєднання міцного, але поряд з тим дещо брутального пластику кількох кольорів. Проте поєднано вдало, а брутальність вам більше сподобається, аніж викличе негативні емоції. Словом, в цьому плані дійсно, скажімо так, золота серединка.

Хоча в переважній більшості випадків під час роботи виріб перебуватиме на столі чи ж підлозі – залежить від обраного місця тестування, не можу не відзначити, що для рук користувача він зручний, а звикання до навігаційного блоку майже миттєве.

До питання про ергономіку

Тут почну з того, що не дуже сподобалось особисто мені, однак абсолютно ніяк не "відбивається" на функціоналі виробу. Перше – незнімні кабелі з "крокодилами" - суб’єктивно, знімні були б цікавішими. Друге, але також не катастрофа – відсутність петлі для кріплення Maxxter MX-TST-1224 на гак. Так, звісно ж можна і в "штатній" сумці. Але з досвіду скажу, що сумка доречніше під час транспортування, а в майстерні простіше і менш затратніше по часу саме підвісити тестера на петлю. Втім, повторюсь – ні перше, ні друге не є катастрофою для виробу загалом і на функціональності його скільки-небудь негативно не відображається.

Передня панель "розділена" між чотирма навігаційними кнопками, клавішею підтвердження вибору, а також дисплеєм.

Периметр позаду – дістався "посадковим місцям" під гвинти. Крім них, ще тут наліпка з різноманітними технічними даними.

Нарешті, на торці зверху – вивід вже неодноразово згаданого кабелю з затискачами або ж "крокодилами" - кому як більше зручно. На стиках маємо відповідні запобіжники від перегинань.

Внутрішній інтер’єр/оцінка ремонтопридатності

Далі час брати до рук викрутку.

Система всередині, включаючи дисплей розпаяна на текстолітовій платі, габаритами трішки меншими за довжину та ширину самого корпусу, що є класичним форматом для такого роду "речей", як тестери. Причому останнє абсолютно незалежне від напрямку.

Стосовно ж елементної бази – це чотири конденсатори з маркуванням 47 35V VT, кілька потужних елементів 1 0W2 ORF, а ще чип TM1621B та декілька значно дрібніших.

Загалом, з точки зору ремонтопридатності можна поставити четвірку з мінусом. Безперечним плюсом є розбірний формат корпусу. Ще один плюс – можливість простого від’єднання кабелів з затискачами, заміна окремих компонентів, легка чистка кнопок за необхідності.

Але ось заміна дисплея, як на мене, неможлива, а якщо і можлива, то буде ну дуже складною. Таким же є питання і щодо окремих компонентів. Таким чином, у випадку не гарантійного ремонту (ситуації бувають різні) варто спочатку провести діагностику та "зважити" прорахунки.

Принцип дії

Maxxter MX-TST-1224 на автоматичному рівні визначає основні параметри батареї, завдяки чому користувач отримає відповідні орієнтири з потреби заміни.

Після підключення затискачів до батареї, необхідно обрати тип акумулятора, потім стандарт тестування та значення EDC/CCA. Загалом три достатньо прості "кроки". Втім, якщо вони вам такими не здаються, або ж це ваш перший подібний досвід, раджу звернутися до керівництва, яке вам слугуватиме ну просто таки чудовим "навігатором" в цьому плані.

Як читати показники

Як я вже говорив, Maxxter MX-TST-1224 дає можливість дізнатися за внутрішній опір батареї, напругу, розрахунковий струм розряду та ін.

Як "читати" отримані покази, зазначено в тому ж керівництві, а тому тут коротко:

- PERFECT – ідеальний стан батареї;
- GOOD – хороший стан;

- BAD – задовільний стан батареї;
- REPLACE – потрібна заміна батареї;
- RECHARGE – батареї потрібна перевірка після зарядки.

Крім того, біля кожного з показників буде відповідний відсоток стану, що зробить отримані результати змістовнішими.

Короткі висновки та підсумки

Maxxter MX-TST-1224 – звісно ж пропозиція нішева і буде цікава лиш користувачам які багато працюють з акумуляторами. Втім, особисто я б радив звернути на нього увагу всім автомобілістам та користувачам, які навіть номінально працюють з акумуляторами, адже це не скільки відносно простий спосіб дізнаватися про поточний його стан , скільки відповідь на запитання щодо подальших можливостей акумулятора, а відповідно планування його заміни.

Вартість – 999 гривень

Продукт надано пресслужбою EDG GROUP