Відсутність експорту електроенергії з України пов’язана з необхідністю покрити внутрішні потреби країни та забезпечити резерви на вечірні години максимального споживання.
Зокрема, користуватись потужними електроприладами радять вранці, вдень або вночі. Тоді буде легше у ці години найбільшого споживання тримати баланс між виробництвом та споживанням електроенергії,
який є запорукою стабільної роботи енергосистеми.