17 ноября 2024, 12:43

Maxxter MX-CHR-1224V25M – інтелектуальний зарядний пристрій для АКБ

ТОПова модель зарядного пристрою для акумуляторної батареї від популярного в Україні бренда Maxxter. Чим саме цікавий виріб, які типи акумуляторів заряджає та чи вартий своїх грошей? Всі відповіді у цьому огляді.

Упаковка

Якщо ви читали мій огляд зарядного пристрою Maxxter MX-CHR-1224V10A чи тестера Maxxter MX-TST-1224, ви 100% погодитесь з тим, що дизайн упаковки під MX-CHR-1224V25M стилістично схожий на зовнішність коробок згаданих вище пристроїв – чорно-біле полотно, абсолютно ідентичний стиль оформленням, деталізовані ілюстрації виробу і т. д. Особисто мені така уніфікація подобається, і чомусь я впевнений, що користувачі Maxxter теж її оцінять.

Але цікава упаковка не лише дизайном. Крім нього, на стінки коробки виробник також виніс чималу кількість даних щодо можливостей та особливостей виробу. Звісно ж, коробка – це те, що найчастіше відправляється в утилізацію відразу ж (чи майже відразу) після розпакування. Але перед тим особисто я раджу витратити деякий час на вивчення даних зі стінок, адже на них відповіді, як мінімум на ключові питання щодо вмінь MX-CHR-1224V25M. Та про це поговоримо вже у наступному розділі.

Інформація зі стінок коробки

В MX-CHR-1224V25M вісім ступенів заряджання, про що свідчить відповідна зноска на стінці коробки спереду. Крім неї, ще тут ілюстрація моделі плюс "нагадування" за те, що ми маємо справу з інтелектуальним імпульсним зарядним, яке до того ж отримало захист від некоректної полярності та має режим відновлення. Непогано, чи не так?

Одна з бічних стінок "відкриває доступ" до переліку технічних характеристик та функціональних особливостей.

Стінка напроти "підкаже" нам про те, що MX-CHR-1224V25M доступний не лише в червоно-чорному поєднанні кольорів. Крім того, тут же поряд маркування, адреса потужностей виробника та багато інших вартих уваги "речей".

Комплект поставки

Ознайомившись і з самою упаковкою, і даними з її стінок, подивимося тепер на комплект поставки моделі.

Всередині все класично – безпосередньо сам виріб, а ще досить детальний посібник користувача, поєднаний з гарантійним талоном. За знімний кабель підключення до електромережі, звісно ж, також ніхто не забув.

Технічні характеристики та функціональні особливості

  • Вхід змінного струму - 100 - 240 В 50/60 Гц;
  • Вихідна напруга - 12В/24 В;
  • Вихідний струм - 12В/25A і 24В/15A;
  • Вихідна напруга без навантаження - 17.0-17.5 В (струм <20 мА);
  • Мінімальна початкова напруга: >5.0 В;
  • Максимальна вхідна потужність із навантаженням -350 Вт;
  • Вхідна потужність без навантаження -3 Вт;
  • Охолодження – активне (вентилятор);
  • Розмір - 192х216х125 мм;
  • Вага – 1,5 кг;
  • Сертифікація - CE/FCC/RoHS;
  • Висока ефективність -(>85%);
  • Сумісність з акумуляторами - AGM, автомобільний, мотоциклетний, літій-залізо-фосфатний та ін.;
  • Контроль процесу заряджання - 8-ступеневий;
  • Напруга заряджання адаптується до температури, що може запобігти надмірному або неповному заряджанню акумулятора;
  • Здатність заряджати сильно розряджену або сульфатовану батарею;
  • Захист від зворотної полярності, захист від короткого замикання, захист від надмірного заряду.

Дизайн

З зовнішністю у Maxxter MX-CHR-1224V25M все мегакруто. В цьому плані перед нами одна з найбільш цікавих моделей принаймні серед тих, що особисто мені доводилося бачити.

Буквально кожна деталь вказує на масивність, потужність та водночас функціональність. В підсумку у нас "база" для широкої роботи з різноманітними акумуляторами й не лише на підзарядку.

Ребриста частина корпусу наводить на думку про додатковий захист системи всередині. Не буду стверджувати чи так це насправді, але враження, що маємо справу саме з захисним панциром і ніяк інакше.

Реалізоване поєднання кольорів особисто мені також сподобалось. Чорний на фоні червоного чи м’ятного – це цікаво; увага гарантована. Якщо у вас на це інша думка, тоді вам пряма дорога в магазин для особистого знайомства та бліцтестування.

Використані матеріали корпусу та враження щодо якості збірки

Продовжимо за цікаве. Корпус Maxxter MX-CHR-1224V25M – це поєднання чорного пластику з червоною матовою ламінацією алюмінієвого каркаса.

Спереду та позаду знімні панелі. Перша з відзначених з дисплеєм, друга з рішенням, що дозволяє намотувати на неї кабель з затискачами чи ж "крокодилами" - кому як більше до вподоби.

Наявна "на борту" ручка виконана також з пластику; за потреби її легко зняти.

Ізоляція кабелів – полімер. На відповідних стиках маємо запобіжники від перегибів.

Формат збірки передбачає якщо не досконалий результат, то близький до цього. У випадку з MX-CHR-1224V25M – це все ж перший; дійсно чудове припасування якісних матеріалів в єдину конструкцію, що не розбовтається згодом. До речі, "гарант" останнього – саме класична гвинтова фіксація.

Ергономіка – ключові тези

Тут, напевно, варто почати з того, що розміщено позаду. Перш за все, маємо помітну вентиляційну сітку, що логічно, оскільки охолодження системи всередині відбувається за допомогою кулера.

Зліва від сітки знаходиться роз’єм під знімний кабель живлення; справа – вивід незнімного кабелю з затискачами. Стосовно двох пластикових напівсфер (якщо можна так сказати) справа та зліва від згаданої функціональної "трійці", на них користувач намотує кабель з затискачами, що і зручно, і надійно.

Спереду екран та дві навігаційні кнопки плюс купа різноманітних зносок.

Пластикова ручка зверху є абсолютно знімною, варто лиш відгвинтити передню чи задню бічну пластикову стінку.

По периметру нижньої панелі малопомітні пластикові ніжки плюс невелика наліпка з різноманітними технічними даними. Стосовно ж пластикових гаків на бічних ребрах справа за зліва – скоріше за все – один з форматів вертикального зберігання даного зарядного пристрою. Що ж, має місце бути.

Дисплей

Призначення дисплея для таких виробів, як Maxxter MX-CHR-1224V25M – відображення поточного стану системи, і з цим завданням вона справляється чудово.

Виробник не вказує діагональ, але якусь "зраду" в цьому вбачати не потрібно, оскільки розмірів екрана більше, ніж досить для комфортного відображення абсолютно всієї необхідної інформації.

Особливості конструкції/оцінка ремонтопридатності

Далі "озброїмося" викруткою та подивимося на конструкцію Maxxter MX-CHR-1224V25M.

Спочатку задня стінка. Як і передня, вона також кріпиться на гвинтах; до якості фіксації питань жодних. На внутрішній стороні стінки вже згаданий раніше вентилятор. Його зафіксували також гвинтами. Скажу відразу – у випадку необхідності його можна замінити, причому навіть на користувацькому рівні.

Стосовно кабелю з затискачами, він тут розпаяний. Так, менш зручно, аніж у тому форматі, як описано в огляді Maxxter MX-TST-1224, проте явно не катастрофа.

Що ж до системи всередині. Легко помітити – в основі – текстолітова плата молочного відтінку. Зафіксована вона в спеціальних пазах в нижній частині корпусу.

Крім згаданого вище вентилятора, охолодженням системи займаються ще радіатори. Зліва маємо один, що проходить майже по всій довжині плати. Справа радіаторів три – один близнюк лівого, та ще два пірамідальні значно компактніші. В підсумку перерахованого достатньо для ефективного охолодження, в тому числі під час роботи режиму "Відновлення", а це, на хвилиночку, 16 годин.

Серед іншої компонентної бази варто відзначити електролітичні конденсатори 180mkf 400V, D7 (M), 47mF 50V, досить масивну котушка-перетворючач EC4220, що розміщена приблизно в центрі та ін., не менш цікаві "речі", з більшістю з яких я вже стикався на куди більш дорожчих блоках живлення та ін. електричних виробах. Словом, авторитет, що зароблений роками й ніяк інакше.

Далі передня стінка. Тут також чотири гвинти й тому також все досить надійно.

Після того, як відгвинтили панель, побачите, що дисплей зі згаданими раніше кнопками зафіксовані на цій же панелі зсередини; з основною системою з’єднання виконане за допомогою шлейфів.

Безпосередньо на металевій частині корпусу пластикова заслінка. Вона є знімною і вже далі "відкриває доступ" до плати. Ось тут цікавіше. Якщо ви акуратно знімете шлейфи з дисплейної частини, а після чого, задню пластикову заслінку, тим самим ви вивільните плату, отримавши максимально зручний доступ до неї. Це, своєю чергою, дозволить виконати діагностику/ремонт за необхідності при максимальному доступі. Таким чином за те, як тут все організовано виробникові вищий бал в карму – формат, що дійсно вартий уваги.

Особливості – ключові тези

Далі коротко щодо особливостей Maxxter MX-CHR-1224V25M.

Передусім, маємо можливість вибору режимів - AGM, автомобільний, мотоциклетний, літій-залізо-фосфатний; по типу сумісного акумулятора.

Ввесь контроль за процесом заряджання за наявним "на борту" мікропроцесором; участь користувача мінімальна.

Інша, не менш цікава особливість даної моделі – можливість адаптації напруги заряджання до температури. Це запобігає надмірному або неповному заряджанню акумулятора.
Крім того, MX-CHR-1224V25M здатний заряджати розряджену або сульфатовану батарею, у нього є захист від зворотної полярності, від короткого замикання та надмірного заряду.

Заряджання: підключення та попередні налаштування

Вже увімкнувши затискачі й навіть не вмикаючи MX-CHR-1224V25M в електромережу, у користувача буде можливість дізнатися за поточну температуру акумулятора та його версію - 12 чи 24В. Крім того, вертикальна шкала рівня зарядки (у вигляді мініатюрного акумулятора) покаже поточний рівень заряду. Так, показник досить відносний, у відсотках, але як орієнтир має місце бути.

Після увімкнення в "гру" вступає 8-ступеневий процес заряджання. Тут варто відзначити, що режим система підбирає за замовченням; за потреби ви можете "скорегувати" кнопкою MODE. Інша з наявних тут кнопок CURRENT дозволяє обрати силу току між 2А, 8А, А (авто) та 20А і 24А.

Стосовно 8-ступеневого процесу заряджання – це:

1. Десульфатація акумулятора;
2. Плавний старт заряджання;
3. Масове заряджання;
4. Абсорбуюче заряджання;
5. Тест акумулятора;
6. Відновлення заряджання;
7. Холосте та профілактичне заряджання;
8. Повторне заряджання після розрядки акумулятора.

Словом, враховано абсолютно все, що користувач мав змогу якомога довше та ефективніше експлуатувати свій акумулятор.

Як читати показники з дисплея

Тут коротко, оскільки повна версія "матеріалу" викладена у посібнику користувача.

PUL – режим відновлення;
OFF – режим очікування;
FUL- заряд акумулятора повний.

І так далі. До сказаного додам, що всі ці позначки ну дуже легко запам’ятати, вже після першого ознайомлення, що, як на мене, плюс до зручності роботи з даним зарядним.

Особливості режимів REPAIR та BOOSTER

Режим BOOSTER (доступно для акумуляторів на 12В) буде корисним, зокрема для автомобілістів, адже під час його роботи, зарядний струм може досягати максимуму, а час заряджання всього 200 секунд. Як тільки процедура закінчиться, вас "сповістять" відповідним сигналом. Далі можна їхати!

REPAIR, або ж відновлення. Маємо бонус у вигляді можливості розширеного режиму відновлення для ремонту та зберігання старих, непрацюючих і т. ін. акумуляторів.

Висновки та підсумки

За підсумками користувач отримає значно більше, ніж просто зарядний пристрій для АКБ. За потреби це ще й дуже швидка зарядка, різноманітне тестування, режим відновлення та багато ін. Крім того, сам по собі виріб чудово зібраний, гарно виглядає та є однією з кращих пропозицій у своєму напрямку стосовно ремонтопридатності. Якщо наразі ви зайняті пошуком просунутого зарядного пристрою для акумуляторних батарей, MX-CHR-1224V25M - вартий того, щоб в нього вкластися.

Вартість Maxxter MX-CHR-1224V25M – 2899 гривень

Продукт надано пресслужбою EDG GROUP